Modell 0055 INGERLISE - ONE PIECE DRESS: ONE PIECE DRESS, LUE, SOKKER AND SKJERF.
(Pdf strikkemønster som passer til alle 18" dukker som Baby born, Chou Chou and baby Annabell.)
Kjenner du til one piece dressen?
Det er nok et par år siden nå at mitt barnebarn kom på besøk ikledd en ny One-pice dress. Jeg spurte om hun gikk i pysjen sin midt på dagen? Da så hun bare overbærende oppgitt på meg!
Jeg måtte jo skjønne hva denne deilige dressen var! Den skal være løs og ledig...
![]() |
---|
...og ikke minst ”sidrumpa” og brukes til avslapning og fritid! Det beste som finnes å ha på seg!
Etter hvert har jo også jeg sett at butikkene er fulle av disse dressene til både liten og stor! De finnes i alle farger og mønstre! Så da jentene syntes at jeg kunne strikke en One-piece dress til dukken tenkte jeg, ja ”HVORFOR IKKE?”
Og her er den! Slett ikke verst synes jeg? Her er det bare å følge med tiden og moten!
Målfrid
Strikk en deilig One Piece dress til dukken.
Det er enkelt å kle på dukken med en One Piece dress. Den klassiske One Piece dressen er i hvitt og pastellfarger, når der det like vanlig med klare, sterke farger. Her har vi igjen ett av Målfrids kjempeflotte design med en hette som holder dukken varm fra topp til tå, den kan til og med gjøre nytten som en windbreaker på dager med vind, helt perefekt også for utendørs aktiviteter.
It is time to knit doll clothes. Modell 0055 INGERLISE One piece |
|||
---|---|---|---|
![]() |
|||
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |