Modell 0194D TUPPEN & LILLEMOR - Sommerkjoler, truser, skaut, hårbånd og sko Passer 43-47 cm
(18") dukker som Baby born (Zapf), American Girl og Hannah (Götz)
Ettersom
vi har hatt en fantastisk sommer her dette året og jeg hadde en del restegarn i
bomull liggende fikk jeg lyst til å bruke dette garnet til å strikke noen lette
sommerklær til dukken din. Fargene er i lilla, rosa og hvitt. Jeg har strikket 2 like kjoler. Den ene er i
rosa. Den andre i hvitt. Jeg liker å se hvor forskjellig de samme klærne blir
med ulike farger. Mønsteret har jeg kalt Tuppen og Lillemor etter den koselige
gamle sangen fra den gang vi var små. Syntes Tuppen og Lillemor kunne passe til
disse klærne.
TUPPEN & LILLEMOR
Tuppen og Lillemor bor gård i gård; begge har øyne blå, lysegult hår, sløyfer i flettene, sløyfer på sko, forkle med lomme på har de begge to. Hjem i fra skolen pent hånd i hånd daglig de knytter "evig vennskaps
bånd". Men plutselig en dag kom de opp å
slåss, "Nå får du aldri mere komme hjem
til oss!"
Du få'kke leke mer i våres gård! Jeg er'kke venner med deg mer. Jeg skal skli på kjeller-lemmen, mens du står utenfor og ser. Du får'ke klyve mer i våres trær for jeg er'ke glad i deg! Du får'ke leke mer i våres gård, når du er så slem mot meg."
Tuppen og Lillemor ble spilt inn ved åpningen av Chat Noir 1. mars 1912,
Veien til skolen var fryktelig lang da de gikk hver sin vei for første gang. Time på time gikk - ikke et ord! Begge var på gråten. Sorgen var så stor. Men i det siste store frikvarter kan ikke Lillemor greie det mer. "Tuppen! Jeg angrer så på det du vet. La oss være venner i all evighet.
Kom å bli med bort i våres gård! Vær'ke sinna på meg mer! Vi skal skli på kjellerlemmen, mens de andre står og ser. Du kan gjerne klyve i våres trær. Det skal bare du og jeg. Kom og bli med bort i våres gård, for jeg er så glad i deg!"
Tekst: Vilhelm Dybwad Melodi: H. W. Petrie da fremført av Bokken Lasson og med Marie Flagstad ved klaveret.
Den rosa kjolen har fått en mønsterbord i lilla. Den hvite kjolen er strikket i stort sett bare hvitt med et par små mønster strikket i lilla.
Søte kjoler ...
... til vakre sommerdager.
Som tilbehør til den rosa kjolen strikket jeg et rosa skaut med det samme lilla mønsteret som mønster til kjolen.
Etterpå heklet kanter rundt alle sidene, lik kantene som er heklet nederst på kjolene. Et nydelig skaut til den rosa kjolen.
Passet perfekt.
Til den hvite kjolen strikket jeg et hårbånd. Dette har rillestrikk kanter og mønster over 5 masker strikket mellom.
Til pynt på hårbåndet har jeg strikket en lilla sløyfe. Dette hårbåndet gjorde prikken over i’en som vi sier.
Dukken din blir nok kjempesøt i disse klærne.
Tilbehør til kjolene er litt forskjellig. Til den rosa kjolen har jeg strikket en lilla truse med et lite innslag av rosa og hvitt. Denne passet perfekt til den rosa kjolen.
Til den hvite kjolen strikket jeg en hvit truse i perlestrikk med hekla kanter i lilla. Den er knyttet i livet og ble veldig søt til denne kjolen.
For å gjøre settet komplett har jeg strikket et par sokker til begge kjolene. Sokkene er like, men det ene settet er strikket i hvitt.
Sommerkjoler, truser, skaut, hårbånd og sko Strikke dukkeklær baby born oppskrift (Strikkemønstret passer til 18" dukker som Baby born.og American Girl doll) Klikk på
bildet og se flere bilder i Foto Galleriet$9,15
Hva synes du om strikkeoppskriften og dukkeklærne ovenfor? Legg igjen din kommentar til meg i boksen under.Målfrid
PS: "Del disse vakre ting med familie og venner" -----------------------> Jeg håper du liker dette antrekket like mye som jeg likte å lage det, håper du vil dele denne siden på Facebook eller Twitter. Likte du noen bilder, klikk på "pin it" og legge dem til din Pinterest album . Vennlig hilsen Målfrid Gausel
Velkommen til å bli venn på Facebook siden min, der viser jeg mer hvilke ideer og mønstre som kommer fremover.
Copyright 2008 - 2020 www.doll-knitting-patterns.com hosted by Collegium Management Center AS All rights reserved Email address: doll.knitting.patterns@cmc.no Mobil: Kjell Ramstad: +47 900 55 059 Målfrid Gausel: +47 515 90 019